Affiliate marketing

Typ podnikání: Monetizace publika

Úsilí: Střední

Páka: Vysoká

Počáteční náklady (z 5 💸): 💸💸

Zdá se, že existuje trend, kdy jsou obchodní modely pouze online stále relativně nepochopeny. Přidejte na tuto hromadu přidružený marketing. Zde není žádný hadí olej.

Jak tedy v tomto modelu funguje zpeněžení? Vydavatelé nebo jednotlivci mohou v zásadě požádat o přidružené programy, ať už jsou kdekoli k dispozici, aby mohli být přidáni jako oficiální přidružení. Jakmile budete přijati (nebo jednoduše schváleni), získáte způsob, jak sdílet partnerský odkaz na produkt nebo službu, které chcete propagovat.

Table Of Contents

Když si někdo

zakoupí produkt po kliknutí na váš odkaz, obdržíte kredit za doporučení spolu s provizí. Výše provize závisí na přidruženém programu a prodávaném produktu – komoditní položky na Amazon.com se moc nevyplatí, ale za odkaz na účet s vysokou cenou se mohou vyplatit stovky nebo dokonce tisíce dolarů.

Protože affiliate

marketing funguje nejlépe, když návštěvníkovi pomůžete pochopit, proč pro něj může být určitý produkt ten pravý, obvykle ho uvidíte nasazený na obsahově zaměřené webové stránky. Důležitou roli zde hraje také optimalizace pro vyhledávače a uvidíte každého, od domácích webů až po obrovské celosvětově známé publikace, které soutěží o termíny jako „nejlepší herní notebooky 2021“.

I zde platí Niche-to-Win. Vzhledem k tomu, že nemáte masthead 50 autorů, nebudete konkurovat profesionálním publikacím, jako je Wirecutter, jako obecný web pro recenze. Můžete však být schopni psát, hodnotit a odlišovat se tím, že pokryjete všechna terária nebo intervalový trénink s vysokou intenzitou. Jde o to, že je obvykle snazší přistát (vybrat si zvláštní mezeru) a expandovat (růst do nových oblastí), než konkurovat webům obecného zájmu, zvláště když začínáte.

Nejlepší přidružený

obsah pomáhá čtenáři vyřešit problém nebo učinit rozhodnutí a v rámci tohoto řešení předvádí správné produkty.
Nápad v akci
Drtič

Nejlepším příkladem affiliate marketingu je Wirecutter, vlastněný The New York Times. Obsah je mimořádně dobře zpracovaný a zaměřený na čtenáře, s pečlivým testováním a plně transparentními kontrolami výhod a nevýhod různých produktů. Wirecutter, jinými slovy, projde prvním lakmusovým papírkem úspěšného affiliate webu: zda obsah skutečně pomáhá návštěvníkovi učinit rozhodnutí o nákupu, i když affiliate odkazy nebyly zahrnuty.

Online kurzy a workshopy


Typ podnikání: Produktový

Úsilí: vysoké

Páka: Vysoká

Počáteční náklady (z 5 💸): 💸

Vytvoření skutečně skvělého online kurzu je těžké. Musíte znát vstupy a výstupy konkrétního předmětu a poté mít dovednosti (a odhodlání) tyto znalosti kodifikovat a buď napsat nebo zaznamenat své nejlepší rady pro zákazníky. A samozřejmě musíte úspěšně prodat kurz, jakmile bude vytvořen – často nejtěžší část ze všech.

Existuje důvod,

proč mají online kurzy docela širokou přitažlivost. Jakmile je kurz vytvořen, získává všechny výhody jakéhokoli digitálního produktu: náklady na dodání produktu více zákazníkům jsou v zásadě nulové, s výjimkou hostování. Porovnejte to s potřebou udržovat zásoby, se kterými se potýkají všechny firmy zabývající se fyzickými produkty, a při škálování zjistíte, že máte méně bolesti hlavy související s produkty.

Chuť k digitálním

kurzům a dalšímu vzdělávání také existuje. Vaše největší překážka je vlastně samotný web, kde jsou zdarma k dispozici tisíce skvělých zdrojů. A obsah každého tématu se každým dnem zlepšuje.

Ale zdánlivě neomezené možnosti dostupné na webu jsou právě důvodem, proč jsou placené kurzy cenné: odfiltrují chmýří a sdílejí dobré věci. Mnoho tvůrců našlo úspěch, když se jejich většinou bezplatná videa nebo příspěvky na blogu staly placeným kurzem. Důvod, proč lidé platí, není jen za informace, ale za způsob jejich organizace a prezentace. Součástí hodnoty je ušetřený čas, kdy nemusíte filtrovat desítky videí YouTube a náhodných webů a místo toho získat jeden soudržný kurz od poutavého instruktora.

Nezapomeňte však,

že i když existuje nespočet témat, o kterých je možné vytvářet obsah, je mnohem méně témat, za která jsou lidé ochotni platit. Nejprodávanější kurzy obvykle učí lidi cenné dovednosti, které jim pomohou dosáhnout pokroku v práci nebo si užít hlubší zábavu z milovaného koníčka. To vysvětluje, proč se kurzy v Microsoft Excel mohou stát bestsellery.

Ještě jednou

je nejlepší jít na trh, kde jsou lidé ochotni utratit. Profesionálové pravděpodobně utrácejí nejvíce peněz za kurzy, takže pokud existuje způsob, jak si vzít věci, které znáte z práce, a zabalit je do kurzu, již máte svůj největší prodejní bod: pomozte svým kupujícím získat zvýšení nebo povýšení. Pomozte jim zlepšit dovednosti při vytváření jejich hlavního zdroje příjmů.

Leave a Comment