Online průzkumy jsou snadný způsob

Online průzkumy jsou snadný způsob, jak vydělat trochu peněz navíc nebo ceny, jako jsou dárkové karty. Firmy zabývající se průzkumem trhu (MRF) jsou za mnoha webovými stránkami online průzkumů, včetně amerického názoru spotřebitelů, které je ve vlastnictví společnosti Decision Analyst. Můžete se také zaregistrovat a provádět průzkumy pomocí agregátorů jako IdeaShifters nebo Swagbucks, které spolupracují s mnoha různými korporacemi a MRF.

Neměli byste očekávat, že za jeden průzkum vyděláte více než dolar

Než budete moci vzít první, budete pravděpodobně muset o sobě poskytnout spoustu informací.

Při hledání příležitostí k přijímání průzkumů se držte společností, které mají prokázané zkušenosti s platbami za odpovědi na průzkum a které nejsou podvody určené k získání vašich osobních údajů. Měli byste také mít na paměti, že možná nebudete mít nárok na provedení určitých průzkumů, protože neodpovídají demografickým údajům, které společnost hledá. Můžete být například příliš starý nebo příliš mladý.

Table Of Contents

Online freelancing


Žena pracující v kavárně
svetikd / Getty Images

Pokud máte konkrétní službu založenou na dovednostech, kterou můžete provádět na dálku, například služby IT, kopírování nebo grafický design, můžete ji nabídnout jako nezávislý pracovník online. Pokud jste schopni najít a přijmout dostatek koncertů, můžete se stát nezávislým pracovníkem ve svém oboru na plný úvazek. Nebo si můžete vzít příležitostné úkoly, které vám doplní příjem z vašeho hlavního zaměstnání.

Koncerty můžete najít pomocí webů specifických pro nezávislé pracovníky, jako jsou Freelancer a Upwork, a také velkých pracovních míst, jako je Indeed. Měli byste také zvážit připojení k organizaci speciálně pro nezávislé pracovníky v oblasti vaší specializace. Takové skupiny vám často umožňují zveřejňovat online informace o sobě a konkrétních dovednostech, které můžete poskytnout, a mohou zasílat e-mailová upozornění nebo mít pracovní desku s kontaktními informacemi pro ty, kteří hledají pomoc na volné noze.

Organizace na volné noze může také poskytnout sociální odbytiště a spojit vás s lidmi, kteří dělají stejnou práci jako vy a zajímají se o stejné věci jako vy.

Web jako Meetup může být dobrým místem k zahájení hledání dalších, kteří sdílejí vaše zájmy a dovednosti.

Trenér online


Šťastný mladý podnikatel mává online klientovi
DjelicS / Getty Images

Životní koučing je další slibná možnost online kariéry, zvláště pokud máte solidní komunikační dovednosti a touhu pomáhat ostatním uspět v osobním nebo profesním životě. Mnoho lidí potřebuje šťouchnutí, aby je dostalo přes překážku v mysli, která stojí v cestě osobnímu štěstí nebo sebevědomí v kariéře. Jako online kouč jim můžete nabídnout rady, které jim pomohou změnit myšlení a zlepšit život.

Životní trenéři by se neměli pokoušet nahradit trénované profesionály v oblasti duševního zdraví. Trenéři se zabývají záležitostmi, jako je osobní růst a dosahování cílů, nikoli překonávání duševních chorob.

Jednou z nejtěžších věcí, jak se stát trenérem života, je najít klientskou základnu. Když právě začínáte, můžete zkusit inzerovat online a nabízet komunikaci s komunitními skupinami.

Mít profesionální certifikaci vám může udělat důvěryhodnější volbu, když někdo hledá kouče. A nabídka posudků předchozích klientů na vašem webu vás také dělá atraktivnějším kandidátem.

Nabídka online kurzů


Veselý profesor komunikuje se žáky prostřednictvím videohovoru
Drazen_ / Getty Images

Stejně jako e-knihy i online kurzy generují pasivní příjem poté, co jste je vytvořili a zpřístupnili online. Pokud máte talent na výuku a sadu dovedností, které byste chtěli sdílet s ostatními, zvažte vytvoření online kurzů jako způsob, jak vydělat další peníze.

Primárním webem, kde byste mohli zveřejňovat své kurzy – a platit za ně – je Udemy. Ale stejně jako u ostatních online podniků, pokud jste schopni si vybudovat reputaci, můžete mít úspěch při nabízení svých kurzů prostřednictvím svého vlastního webu.

Kromě znalostí v konkrétní oblasti budete ve videích potřebovat poutavou prezentaci. Pokud nemůžete udržet pozornost potenciálních studentů, nevrátí se na další hodiny.

Sečteno a podtrženo


Mnoho z těchto příležitostí k vydělávání peněz má online velkou konkurenci – zejména u stále více lidí, kteří nemohou nebo nechtějí pracovat v tradičním prostředí. Podle ekonoma Stanfordské univerzity Nicholase Blooma pracovalo od června 2020 42% zaměstnanců USA z domova na plný úvazek

Chcete-li většinu z těchto možností využít, budete muset vyčnívat z davu a přesvědčit potenciální klienty a zákazníky, že jste tou pravou osobou pro nákup nebo pronájem. Úspěch v jakékoli online profesi vyžaduje výjimečné dovednosti online marketingu. Pokud se naučíte, jak se úspěšně prodat a získat následovníky a vyhledávače, měl by následovat úspěch vašeho podnikání.

Leave a Comment