Zobrazte Google AdSense na WordPressu

web-1935737_640

Zobrazujte reklamy Google AdSense na svém blogu

Google Adsense je snadný způsob, jak vydělat peníze na svém blogu. Vše, co musíte udělat, je přidat skript od Google na váš web a začít zobrazovat reklamy.

Dostanete zaplaceno za každé kliknutí uživatele na reklamu. Nazývají se CPC reklamy.

Co je CPC? CPC znamená „cena za kliknutí“. Zobrazováním reklam CPC ve službě Google Adsense obdržíte stanovený poplatek pokaždé, když návštěvník klikne na reklamu.

Cena za kliknutí je stanovena inzerentem. (To je na rozdíl od reklam s CPM, kde místo za kliknutí platíte za zobrazení reklamy. CPM znamená „cenu za tisíc zobrazení“, kde M je římská číslice pro 1 000.)

Table Of Contents

Google Adsense je dobrý způsob, jak začít vydělávat peníze online, když začínáte.

Můžete si přečíst našeho průvodce, jak zpeněžit blog WordPress pomocí Google AdSense, a tento návod, jak optimalizovat výnosy AdSense, získáte další tipy.

Hledáte alternativu Google AdSense? Vyzkoušejte Media.net. Mají také velkou skupinu inzerentů a jejich výplaty jsou dobré.

Použijte reklamní plugin WordPress k přímému prodeji reklam

Prodávejte reklamy přímo

Google AdSense je snadné nastavit, ale množství peněz, které můžete vydělat, je omezené. Výdělky za každé kliknutí na reklamu se budou lišit.

Přímý prodej bannerového reklamního prostoru na vašem webu může být lukrativnější. Místo toho, abyste se museli spoléhat na zprostředkovatele, který vezme část peněz, vyjednáte cenu a podmínky sami.

Výše jsme zmínili rozdíl mezi reklamami CPC a CPM, kde jste placeni za kliknutí nebo za tisíc zhlédnutí. Zatímco jeden z těchto modelů můžete použít k prodeji bannerových reklam, většina blogerů místo toho účtuje paušální sazbu. Účtování paušálu je snazší než sledování počtu zobrazení nebo kliknutí.

Přímý prodej reklam přesto vyžaduje více práce než používání Google AdSense. Místo toho, abyste na svůj web přidali trochu kódu, budete muset vyjednat cenu, přijít s dohodou a podmínkami a postarat se o administrativní práci, jako je fakturace.

Proces však může usnadnit použití pluginu pro správu reklam WordPress. Doporučujeme používat AdSanity, umožňuje vám spravovat Google AdSense i vlastní reklamy.

Další informace najdete v našem průvodci prodejem reklam na vašem blogu WordPress.

Prodávejte sponzorované příspěvky na blogu

Někteří bloggeři nemají zájem zobrazovat reklamy svému publiku a zajímají se, jak zpeněžit blog bez reklam.

U reklamních sítí ztrácíte určitou kontrolu nad obsahem zobrazovaným na vašem webu. Někteří čtenáři budou reklamami naštvaní nebo uraženi a stále více lidí používá blokátory reklam, což ovlivňuje váš výdělečný potenciál.

Alternativním způsobem, jak zpeněžit blog, je sponzorství.

Sponzorství funguje stejně jako ve sportu, televizních pořadech nebo jiných průmyslových odvětvích. Společnost vám v zásadě platí za to, abyste reprezentovali jejich produkt, mluvili o něm a propagovali ho svým čtenářům.

Pro začátek je vhodné sestavit jednostránkovou mediální sadu, která podrobně popisuje vaše statistiky provozu, sledování sociálních médií, demografické údaje publika a všechna další data, díky nimž bude váš web přitažlivější pro inzerenty. Poté můžete oslovit společnosti, aby vyjednaly sponzorskou dohodu.

Při publikování sponzorovaných příspěvků je důležité vědět o zákonech o zveřejňování ve vaší oblasti.

Například ve Spojených státech musí bloger, který publikuje sponzorovaný příspěvek, dodržovat pokyny FTC pro doporučení. To zahrnuje zveřejnění, kdykoli je příspěvek sponzorován. Můžete to udělat přidáním sponzorované předpony příspěvku k názvu příspěvku ve WordPressu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *